חדש ברמת החיל: שכונה צמודה לתחנת חשמל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

במסגרת הסדר השבת שטחים - חברת החשמל תשיב למדינה את אתר ירקונים שבצפון תל אביב, שבו תקום שכונה חדשה אשר תיבנה צמוד לתחנת משנה של חברת החשמל. בתמורה להסדר תקבל חברת חשמל "תספורת" לחובותיה בגובה של עד 2.5 מיליארד שקל

חברת החשמל תעביר היום רשמית למדינה, במסגרת הסדר הנכסים ביניהן, את אתר ירקונים בצפון תל אביב. ל"ממון" נודע כי במקום מתוכננת שכונה חדשה – שתכלול 750 דירות, וכן אזורי תעסוקה ומסחר ושטחי ציבור.האתר ממוקם בקצה רחוב הברזל בשכונת רמת החיל, ומתפרס על פני כ-75 דונם. מהשטח פונו מכולות ומשרדים יבילים, אך נותרה בו תחנת משנה של חברת החשמל שנשארת על כלל מתקניה ועמודיה – כלומר השכונה תוקם צמוד לתחנת חשמל.האתר יועבר למדינה בטקס שבו ישתתפו שר האוצר כחלון, החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שומרון, וכן ראשי חברת החשמל – היו"ר יפתח רון טל והמנכ"ל עופר בלוך.חברת חשמל תפנה נכסים בכל הארץהתוכנית נמצאת בשלבי גיבוש בוועדת התכנון המקומית, אך ל"ממון" נודע כי היא עתידה לכלול כ-750 דירות. בעירייה מסרו כי "ייעוד הקרקע נקבע כאזור תעסוקה מטרופוליני, עם זכויות של כ-330 אלף מ"ר, מהם רבע למגורים. מספר הדירות ייקבע על פי תמהיל הדירות וגודלן. שאר זכויות הבנייה מותרות לתעסוקה – מסחר, משרדים ומלונאות. התוכנית תקצה כ-18 דונם לשטח ציבורי בנוי, ותקבע מערך דרכים ושטחים פתוחים".השבת האתר מתבצעת בהמשך להודעת החברה מנובמבר, לפיה החלה ביישום הסדר הנכסים ההיסטורי שלה מול המדינה, רשות מקרקעי ישראל והעירייה, שנחתם לפני כשנה.לפי ההסדר, היא תפנה נכסים בכל הארץ ובפרט בתל אביב, כדי לנצלם לפיתוח שכונות, מבני ציבור, ואזורי תעסוקה ומסחר. החברה שחררה שטחים בתחנת הכוח רדינג בסמוך לנמל תל אביב, וכן אתרים באילת, חיפה, אשדוד, באר שבע וחדרה.

הסדר הנכסים של חברת החשמל מהווה חלק מהרפורמה בחברה, לפיו החברה תחזיר שטחים לטובת שיווק קרקעות, בתמורה ל"תספורת" לחובותיה של עד 2.5 מיליארד שקל.

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדין
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »