מוקד הסיוע לנוער נסגר ותושבי פלורנטין כועסים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

תושבי שכונת פלורנטין בתל אביב קיימו ישיבת חירום בעקבות החלטת העירייה לסגור את המקלט הציבורי, ששימש ילדים ובני נוער מהשכונה לצורך הכנת שיעורים ופעילות חברתית

המקלט הציבורי בגינת דרויאנוב בפלורנטין בתל אביב, המשמש את עמותת "מהפך", סגור זה כחודשיים לאחר שנכשל בביקורת בטיחות של פקחי העירייה. הפעילים מאשימים: סגרו בלי להזהיר או להסביר, וגם בלי ליידע מה יהיה בהמשך.

המקלט שימש את פעילי עמותת "מהפך" בפעילויות אחר הצהריים שהם מעניקים לנערי שכונת פלורנטין. יחד עם המקלט, שבו מקבלים עשרות נערים ונערות תושבי השכונה עזרה בשיעורי הבית מסטודנטים, שמפעילה העמותה בעזרת מלגות פר"ח, הושבתה גם פעילותה של המשחקייה לילדים, שהייתה פתוחה שלוש פעמים בשבוע ושימשה משפחות עם פעוטות.

בשבוע שעבר התקיים כינוס חירום של העמותה, שמטרתו הייתה להעלות מחדש את נושא המקלט הסגור על סדר היום של הגורמים האחראים בעירייה. שתי אימהות שנהנות משירותי המקום, מהא אלסעדי ושירלי טלסזאן, היו אלה שיזמו את הכינוס.

"ניסינו בצינורות המקובלים, ניסינו במכתבים מרגשים, ניסינו דרך קשרים עם נבחרי ציבור, כלום לא עבד" כתבו השתיים בהזמנה הנרגשת שהן פרסמו לקראת הכינוס. "הגיע הזמן להפסיק להיות סבלניים ולפתור את זה בכוחות עצמנו. התושבים מחזירים לעצמם את פעילויות אחר הצהריים בשכונה".

"סגרו בלי שום הסבר"

רחלי חסון, רכזת העמותה בפלורנטין, מספרת שכבר לפני חודש וחצי הגיעו פקחים של העירייה למקלט וסגרו אותו בגלל חוסר במטפים. "אחרי יומיים השגנו מטפים, קראנו להם לביקורת חוזרת, אבל הם לא הגיעו עד עכשיו", הוסיפה חסון. "המטפים הם רק תירוץ. אף אחד לא רוצה לקחת עלינו אחריות, זה העניין".

שירלי טלסזאן, אם לפעוט בגיל שלוש, שנהנתה יחד איתו מהמשחקייה, מספרת שהיא נולדה בשכונה ומאוד רוצה לגדל בה את ילדיה.

"המון משפחות צעירות נהנו מהמקום ופתאום באים וסוגרים. זה מגוחך כי אנשי העירייה שיפצו ותיקנו את המקלט, ואז, בלי כל התראה או הסבר, הם סגרו. העניין הוא שהם בכלל לא מודיעים אם ומתי יפתחו שוב. כלום. בלי לשאול ובלי לברר איך אנחנו מרגישים, בלי להתחשב ובלי לדאוג לחלופה".

"אנחנו באמצע שנה, בתהליך עם הנערים", מוסיפה חסון, "אבל לאף אחד בעירייה זה לא מזיז כנראה. יכול להיות שאנחנו צריכים להיות יותר אחראים, ואנחנו גם מבטיחים להתאמץ, אבל הנערים והילדים צריכים את המקום הקהילתי הזה. אין בפלורנטין שום דבר אחר דומה".מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "העירייה מאפשרת לגורמים שונים, ובהם תנועות נוער, עמותות ואמנים, לעשות שימוש במקלטים ברחבי העיר, אך בתנאי שהמשתמשים במקלט מתחייבים לשמור עליו נגיש וכשיר למצב חירום.

"כיום עמותת 'מהפך' אינה מצליחה לפקח על מקרי הוונדליזם במקום ולשמור על המקלט במצב ראוי לשימוש במצב חירום, ועל כן הוא נסגר לעת עתה. העירייה עומדת בקשר עם העמותה כדי להסדיר פתיחה מחודשת של המקלט, בכפוף להתחייבות העמותה לשמור על הסדר במתקן".

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדין
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
מידע דיגיטלי
זו דעתי

פיקוח מחירים בעד או נגד

פיקוח מחירים הינו פעולה ממשלתית לרוב בה מגבילים את המחיר המקסימלי בו יכול להימכר מוצר מסוים. פיקוח מחירים במידה כזו או אחרת נהוג במדינות רבות כאשר לרוב מדובר על מוצרים בסיסיים על מנת לאפשר גם למעוטי הכנסה ליהנות ממחירים סבירים בעבור מוצרים בסיסיים ומצד שני דואגות הממשלות לאפשר לספקים להרוויח במידה מסוימת על המוצרים שנמצאים תחת פיקוח. ישנם כלכלנים שסבורים שפיקוח מחירים פוגע בכלכלת השוק החופשי וקוראים להסירה ומצד שני ישנם אלו המבקשים להסדיר את פיקוח המחירים על מוצרים רחבים יותר בישראל כמו על שוק הדיור כאשר דירה נחשבת למוצר יסוד וכמו כן מוצרים נוספים.

קרא עוד »

מי יוביל את מדינת ישראל להצלחה הימין או השמאל

הבחירות בפתח והמאבק בין הימין לשמאל ניכר מתמיד. בשנים האחרונות הקואליציה השולטת במדינת ישראל מוגדרת ברובה כימין אך יש לציין שזו לא מיישמת באופן מלא את חזון הימין. מצד שני מפלגות השמאל מתחזקות אפילו שחלקן לא מגדירות את עצמן כשמאל אך ככל הנראה שמפלגת "כחול לבן" בין אם היא באמת מפלגת שמאל או לא, מקבל קולות של מצביעי שמאל רבים אשר מוצאים בה את תקוותם ליישום משאלותיהם. לאורך השנים היינו עדים לממשלות שמוגדרות כמפלגות שמאל וכמו כן גם לכאלו שמגדירות את עצמן כימין מובהק, אז איזה צד באמת יכול להוביל את ישראל למהפכה?

קרא עוד »

תחבורה ציבורית בשבת בעד או נגד

מדי פעם עולה לכותרות נושא התחבורה הציבורית בשבת. מכיוון שברוב הארץ לא ניתן למצוא תחבורה ציבורית אמתית בשבת, חילונים רבים מוצאים עצמם מוציאים כסף רב על מוניות או שהאופציה הפחות מועדפת עליהם היא להישאר בבית. מצד שני מבקשים הדתיים וגם אוכלוסיות אחרות לקבל יום אחד של שקט, נקי מזיהום אוויר כמה שניתן וכמו כן לשמור על הצביון היהודי.

קרא עוד »
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים

שירי נסיעה

כמעט כל שיר יכול להתאים במידה מסוימת לרעשי הכביש ויציאה מהעיר וזה תלוי רבות במידת עוצמת הווליום. על כך יכולים להעיד הקליפים הרבים בהם רואים דרכים בנויות יותרת ופחות. יחד עם זאת, ישנם כמה שירים קלאסיים שמתאימים לנסיעות ולדרכים במיוחד.

קרא עוד »

קארפולינג למה זה הדבר הנכון לעשות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, ה"קארפולינג". קארפולינג הינה בעצם נסיעה שיתופית ברכב כאשר אדם אחד מסיע עוד כמה אנשים ואלו משתתפים ביחד בהוצאות הנסיעה. פלטפורמות שונות מקדמות את הקארפולינג כמו מוביט ו-WAZE וכמו כן ניתן למצוא קבוצות פייסבוק שלמות שכל מטרתן הינה לקשר בין שמחפש טרמפים לבין נותני טרמפים בין אם בתשלום או שלא.

קרא עוד »

כמה זמן לוקח להגיע למרכז תל אביב

כולם רוצים להיות קרובים לתל אביב ובמיוחד למרכז. במרכז תל אביב הכל קורה בין אם מדובר במשרות נחשקות או מקומות בילוי ותרבות. מהסיבה הזו ועוד הדרך למרכז תל אביב וגם לתל אביב באופן כללי כרוכים במעבר מכשולים רבים יותר מרק כבישים ורמזורים אלא גם פקקים רבים ועמוסים.

קרא עוד »